Novinky portálu z oblasti merania.

 

 
 Vlhne vám byt či dom? - Naučte sa vetrať 
   
UltratenkyAko vetrať v zime a ušetriť?
Neexistuje zázračný prostriedok či návod ako sa naraz zbaviť vlhkosti, dá sa to však pravidelným vetraním. V zime sa vetrá inak ako lete.
Prečítajte si viac.
 
   
VetraciVetrací teplomer s vlhkomerom vám povie kedy okno otvoriť a kedy zavrieť
Presný švajčiarsky senzor a zobrazenie návrhov na vetranie - ukáže vám kedy treba okno otvoriť alebo zavrieť, porovnáva vonkajšie a vnútorné podmienky a zobrazuje odporúčania ak by otvorenie alebo zatvorenie okna zlepšilo vnútornú klímu, bezdrôtové snímanie vonkajšej teploty a vlhkosti do 100m, zobrazenie vnútornej teploty a vlhkosti, farebné označenie zóny pohodlia (pohody) a zdravej klímy.
 
   
Meteostanica GALLERYTeplomery, vlhkomery a meteostanice domáce
Najvhodnejšia teplota v izbe je 18-21 °C (ale ja mám rád 22°C). Najvhodnejšia relatívna vlhkosť vzduchu je  45-55 %.
Veľmi vlhký vzduch nad 60% podporuje rozmnožovanie zárodkov plesní a mikroorganizmov, ktoré dokážu vyvolať alergie, astmu alebo aj  infekcie dýchacích ciest. Veľmi suchý vzduch (pod 35%) spôsobuje vysušenie očí a slizníc – neskôr dráždivé reakcie až zahlienenie, bolesti hlavy a hrdla.
 
   
 Šrotovnééé 
   
ScanTemp 485Šrotovné na bezkontaktné teplomery od TFA
Ak s objednávkou zašlete aj starý teplomer - nemusí byť infračervený/bezkontaktný - (v akomkoľvek aj nefunkčnom stave, ľubovoľného výrobcu) dostanete zľavu 30% pri nákupe nového.
 
   
Multimetre FlukeŠrotovné na multimetre od Fluke pokračuje
Ak s objednávkou zašlete aj starý multimeter (v akomkoľvek aj nefunkčnom stave, akejkoľvek značky) dostanete zľavu 30% pri nákupe nového ručného digitálneho multimetra Fluke.
Tu nájdete kompletný zoznam multimetrov čo sa dajú v rámci akcie nakúpiť
 
   
 Len pre profesionálov 
   
Termoskop VT04Vyhľadávanie rosného bodu, vlhkosti, potenciálne plesnivých miest. Prístroje a zariadenia na profesionálne použitie.
Rosný bod je teplota vzduchu pri ktorej je najviac nasýtený – napitý vodnou parou. Pri nižšej teplote ako je rosný bod sa vodné pary začínajú zrážať – kondenzovať. A to je najlepšie hniezdočko kde sa usadia spóry plesní.
 
   
HACCPTeplomery, vlhkomery a záznamníky pre potravinárov, kuchyne, predajne, sklady a lekárne
Prístroje pre  výrobcov, spracovateľov, prepravcov a predajcov potravín a liečiv - plnenie požiadavok potravinového kódexu. Kontrola a záznam teploty a vlhkosti potravín a priestorov.
 
   
Log 110Záznamníky pre prepravcov a predajcov potravín a liečiv
Digitálne teplomery a/alebo vlhkomery ktoré si dokážu namerané údaje odpamätať pre neskoršie spracovanie. Určené do skladov, do priemyslu, potravinárstva alebo ako lekárske.
 
   
ComarkCOMARK - teplomery s antibakteriálnou povrchovou úpravou BioCote® (redukuje prenos baktérií až o vyše 92,73 %) pre potravinárov. BioCote® je popredný poskytovateľ antibakteriálnych povrchov spoločnostiam po celom svete. Jednou z nich je firma COMARK, ktorá ako jediná ponúka teplomery (sondy) s antibakteriálnymi povrchmi BioCote®. S technológiou BioCote® sa integruje antibakteriálna ochrana do povrchu produktov, takže sú hygienickejšie a chránia povrch pred degradáciou, zápachmi a vyblednutím. 
   
KelňaPrístroje pre stavbárov
Diaľkomery, meranie vlhkosti stien a materiálov, meranie a záznam teploty a vlhkosti bytov, domov, kancelárií, skladov, termokamery.
 
   
StolárskyMeranie vlhkosti dreva pre stolárov, rezbárov a tesárov
8 rôznych kalibračných škál pre 150 druhov dreva, s externým teplotným a vlhkostným senzorom, automatická teplotná kompenzácia, rozsah merania 0 až 100%,
 
   
 Pre profesionálnych elektronikov a elektrikárov 
   
PicoscopeOsciloskop už len v počítači, porovnanie PC osciloskopov pico Technology (picotech), niektoré modely obsahujú zabudovaný generátor signálu (AWG). Program Picoscope 6 v cene zariadenia. Sú priložené aj knižnice a ukážky programovania na vývoj vlastného riešenia. 
   
VadaskaElektronické skúšačky a vadasky
Vadaska, skúšačky napätia, spojenia obvodu, fázovačka, rotácia fáz, prepískavanie a podobne. Zariadenie pre elekrikára na rýchle zistenie napätia a prepojenia obvodu. Zložitejšie prístroje poskytujú aj meranie poradia fáz, meranie prechodového odporu prípadne skúšku prúdového chrániča. Štandartne majú akustickú aj optickú signalizáciu.
 
   
Delta ElektronikaPresné holandské laboratórne zdroje
Špičkové laboratórne zdroje od holandskej spoločnosti spoločnosti Delta Elektronika BV.

 
   
RevízieRevízne, izolačné a inštalačné testery
Prístroje na skúšanie a overovanie inštalácií a revízie elektrických rozvodov a uzemnení.
 
   
Fluke 805Údržba strojov a zariadení - Vibrodiagnostika
Zariadenia na diagnostiku a lokalizáciu nejbežnejších mechanických porúch (ložiská, vyváženie, nepresnosti, zarovnanie). Umožní zamerať sa na hlavné príčiny a redukovať neplánované odstávky. Vibrodiagnostika a meranie vibrácií.

 
   
Ti-125Termografia, termovízia, termodiagnostika
Termografia je jedinečná technológia, ktorá nám umožňuje pomocou infračerveného termosenzora bezdotykovo merať povrchovú teplotu objektov a následne digitálne zobraziť a odstupňovať teplotné polia. Vybrané termokamery ponúkajú technológiu IR-Fusion®. Pri termografickom meraní teploty je potrebné poznať ako materiál vyžarujte teplo, tento parameter sa nazýva emisivita materiálu. Na presné meranie musí termokamera poznať hodnotu emisivity snímaného povrchu.
 
   
 Náš tip 
   
PavúkTFA Pavúk DTHL Profesionálny bezdrôtový záznam teploty a vlhkosti
Záznamový systém pozostáva z centrálnej jednotky (sama obsahuje interný snímač teploty a vlhkosti) a 1 až 8 externých bezdrôtových snímačov teploty a vlhkosti alebo len snímačov teploty.Centrálna jednotka komunikuje s PC cez USB port.
 
   
Vlhkomer na drevoVlhkomer na palivové drevo
vhodný na meranie vlhkosti dreva a stavebných materiálov, napríklad rýchla kontrola palivového dreva, s indikáciou teploty, automatické vypnutie, rozsah merania pre drevo 6 až 42%, materiály 0,2 až 2%.
 
   

 


Porovnať 0