~Nedodávané a ukončená výroba

Fluke Networks MetroScope - Prenosný analyzátor na testovanie a analýzu služieb

Fluke Networks MetroScope - Prenosný analyzátor na testovanie a analýzu služieb

MetroScope Service Provider Assistant

Metro ScopeTM Service Provider Assistant je prenosný analyzér s jednoduchou obsluhou určený na testovanie úrovne služieb (SLA) podľa RFC 2544 a detailnú IP analýzu služieb Carrier Ethernetu.

More details

Dostupnosť: Nedostupné
 
Informácie

Základné vlastnosti:

 • Prenosný analyzér s dotykovou obrazovkou
 • Kompletné testovanie RFC 2544 SLA
 • Meranie Jitteru a odoziev serverov (response time)
 • Monitorovanie sieťového chodu a aktívne prehľadávanie siete
 • Monitorovanie VLAN siete
 • Vzdialená obsluha analyzéra cez webový prehliadač
 • Testovanie fyzickej vrstvy siete metalického rozhrania (vrátane lokalizácie chyby pomocou TDR, mapa zapojenia, meranie PoE, generátor analógového tónu 400Hz a 1KHz a digitálneho tónu IntelliTone pre lokalizáciu kábla atd.)
 • Testovanie fyzickej vrstvy optického SFP rozhrania (výkon, straty, zisk, teplota, napätie a prúd laseru)
 • BERT test
 • End-to-End test pomocou testera LinkReflector
 • Generátor chodu, meranie priepustnosti
 • Overenie 802.1x autentizácie
 • Podpora 802.1Q, IP Precedence/TOS, DiffServe
 • Dokumentácia, reporty nameraných hodnôt s možnosťou užívateľských úprav (logo apod.)
 • Vestavané nástroje pre správu siete (konzoly, SNMP, FTP, Ping, TraceRoute, webový prehliadač atď.)

 

MetroScope and LinkReflcetor

 

MetroScope and many LinkReflectorsTestovanie priepustnosti podľa RFC2544

MetroScope Service Provider Assistant vykonáva sadu automatických testov RFC 2544 v plnej rýchlosti linky s doporučenými veľkosťami rámcov (frame). Súčasťou je kompletná podpora pre Throughput, Latency, Loss a Back-to-back režimy. Sadu testov môžete robiť za použitia rôznych peer, reflector a loopback schémat. Všetky skúšky výkonu môžu bežať s RFC veľkosťami, alebo zžívateľom vybranými veľkosťami vrátane jumbo rámcov a s kompletnou kontrolou nad VLAN ID a Class of Service.

Nastavenie, voliteľné testy
Jednoducho konfigurovateľné testy kontrolovať čo je testované a ako dlho to trvá. Testujte jednotlivé, alebo viacpočetné koncové body pre poskytovanie rôznych služieb. Meranie je možné jednoducho opakovať a to bez zložitého zaškolovania technikov. Ide to vďaka možnosti konfigurovať vyhovujúce, nevyhovujúce limity merania. Nadefinujte určitú šírku pásma, alebo pátrajte po bez-stratových prenosových rýchlostiach za použitia najrýchlejších konvergenčných algoritmov na trhu.Testovanie kolísania (jitter)

Aplikácie citlivé na opozdenie, ako je VoIP a IP-TV, si vyžadujú pre prijateľné fungovanie nízke kolísanie paketov. Aj keď RFC 2544 nezahŕňa testy kolísania, s Fluke Networks MetroScope Service Provider Assistant môžete testovať kolísanie s presnosťou na mikrosekundy.
Voliteľné reporty

Keď je test dokončený je vytvorený dkladný report vrátane záznamu o skúšobnom prostredí. Výkonnosť linky - vrátane priepustnosti, opozdenia, straty, back to back a kolísania - je zobrazená v tabuľkovom formáte kôli väčšej presnosti aj v grafickom formáte na rýchlu interpretáciu. Flexibilné XML reporty môžu byť uložené a prehliadané lokálne, alebo vzdialene cez zabudovaný webový server. Reporty môžu byť prevedené do hlavného systému, kde pomocou reportovacích nástrojov, alebo Microsoft® Excel môžu byť využité na tvorbu teportu pre zákazníkov. Uložené reporty môžu obsahovať vaše logo a technické pracovné komentáre.

Doba odozvy servera

Nástroj - odozva servera testuje schopnosť TCP aplikačného portu reagovať na podnety pokročilých, alebo riadených služieb, ako e-mail, DNS, súbor, alebo web. Testovanie TCP aplikačného portu je v prevádzke ako klient, čo odstraňuje prekážky PING, ako je firewall, alebo ICMP provisioning s nižšou prioritou. Schopnosť aplikačného portu reagovať na podnety môžete podrobne preskúmať pomocou TCP trace route, ktorý identifikujete presne výkonové straty na ceste.Fyzická vrstva a BERT testovanie

Kompletné testovanie fyzickej vrstvy je poskytované, ako pre metalické káble, aj pre optické vlákna. Optické merania dovolia monitorovanie optického výstupného výkonu, rovnako ako teploty, stabilizačného prúdu lasera a napájacieho napätia transcivera. UTP Cable diagnostika zahŕňa zabudovanú TDR lokalizáciu porúch, wire mapping a digitálne, alebo analógové tónovanie. Niektorí poskytovatelia prenajímajú len optické trasy, na ktoré si pripájate vlastnú technológiu. Tomu sa hovorí, že si kupujete "dark fiber". Vďaka technológii FrameBERT™ máte možnosť zistiť chybovosť na fyzickej vrstve a zaistiť tak bezproblémový chod.VLAN monitorovanie

Aktívne a pasívne VLAN funkcie dovoľujú monitorovanie, hľadanie a nachádzanie závad tohoto kritického mechanizmu na poskytovanie služieb. MetroScope ukazuje vyťaženie VLAN a počty rámcov na porozumenie chodu VLAN. Rýchlo nájdete chyby v VLAN konfigurácii switchov, alebo v ďalších zariadeniach na sieti.

Filtrujte chod na VLAN, aby ste mohli identifikovať podozrivý chod. Pozrite sa na užívateľa v jednotlivých VLAN. Odhaľte užívateľa, ktorý najviac vyťažuje sieť, najviac používané protokoly a zobrazte "zdravé" siete.

Môžete použiť Trending, aby ste porozumeli druhu chodu na VLAN po minútach, alebo hodinách, roztriedený podľa Unicastu, Multicastu, Broadcastu a chybách, na zachytenie občasného zneužitia, ako je broadcast storm.
Aktívne riešenie problémov

Sada testov MetroScope vám poskytuje rozsiahlu aktívnu analýzu, ktorá ukazuje, čo sa deje na oboch koncoch siete aj medzi nimi bez prerušenia spojenia. SNMP je používaný na dotazovanie na switch a router a ďalšie elementy siete a umožňuje hromadenie informácií o tom, čo je pripojené, aká je úroveň chodu, koľko je chýb, koľko je zahodených paketov, atď. Switch Scan dovoľuje aktívne monitorovanie dvoch prepínačov, čo dovoľuje priame porovnanie hraničného portu routera a portu demarkačného zariadenia, alebo blízkeho a vzdialeného koncového zariadenia.

Preskúmavanie siete organizuje zariadenie podľa IP podsiete a domény. Úzke hrdlá podnikových sietí odhalíte pomocou Switch TraceRoute™ na určitý prvok siete. Akékoľvek zariadenie, pri kttorom identifikujete neočakávané chovanie, si môžete podrobne pozrieť, vrátane MAC a IP adresy, domény a inzerovanej služby, rovnako tak je logicky lokalizované pomocou nástrojov na aktívne riešenie problémov, ako je Switch TraceRoute.

Monitorovanie chodu

Záznam o využití vám poskytuje trendy a štatistiky, aby ste sa mohli pozrieť na rovnomerný aj návalový chod členený podľa typu chodu, podľa typu chyby na jednom, alebo viacerých VLAN. Protokol Statistic hierarchicky zobrazuje prítomnosť a percento zastúpení typu protokolu behom chodu.

Pokiaľ rozbalíte TCP a vyberiete HTTP, zobrazí sa zoznam všetkých zariadení používajúcivh HTTP a VLAN. Štatistiky Top talkers a Top broadcasters, celkový prehľad, alebo zaťaženie podľa protokolu vám ukáže kto a čo zaťažuje prenosové pásmo.

Ovládanie na dialku

Niekedy aj najlepší technik s najlepším nástrojom niekedy potrebuje pomoc. Bezpečné ovládanie na dialku cez webový prehliadač ktoré ponúka nástroj MetroScope, ju môže okamžite zaistiť od vašich vlastných expertov. Váš expert môže ovládať MetroScope na diaľku, prezerať výsledky a identifikovať problém. Zákazník nemusí čakať na vyriešenie problémov dlhšie než je potrebné.Zabudované nástroje


Nová MetroScope skúšobná súprava od Fluke Networks ponúka funkcie, ktoré v iných handheldoch nenájdete - funkcie, ktoré môžu eliminovať potrebu nosiť so sebou laptop. Používajte zabudovaný internetový prehliadač, emulátor terminálu, alebo telnet na konfiguráciu zariadenia, alebo pre prístup ku zdieľaným dokumentom. Sťahujte súbory pomocou zabudovaného FTP klienta. Ovládajte všetky tieto možnosti cež citlivý dotykový display, alebo pomocou prídavnej USB klávesnice. Zabudované Linux® shell programovanie dovoľuje automatizáciu štandardnej práce, zber dát, spravodajstva a podporu OAM&P.


General Specifications
Weight,with battery0.86 kg (1.9 lb)
Dimensions19.1 x 15.2 x 4.4 cm (7.5 x 6.0 x 1.75 in)
DisplayLCD touch screen, 640 x 480 pixels, TFT (active) color panel, touch pad
LED indicators6 (including power LED)
Carrying CaseRugged carrying case with two removable pockets, camcorder strap and adjustable strand hook


Power
BatteryLithium Ion 7.2V DC (nominal), 4.2Ah, removable/rechargeable
Battery life4 hour typical, 10 hour in standby mode
External AC adapter/battery chargerAC input: 90 to 264 V ac, 48 to 62 Hz; 1.5 A
 DC output: 15 V dc, 1.2 A (isolated output)
Auto Charger12V “cigarette lighter” charger with 6 foot (1.8 m) fully extended coiled cord and LED power indication


Ports
Communication and accessory ports1 USB (supports out-of-band NIC for remote control), 1 PCMCIA/Cardbus (PC Card type II), 1 SFP cage, 1 CompactFlash (Card Type I/II), 1 DB-9 serial, headphone jack, microphone jack, Kensington lock receptacle
RJ-45 / Copper PortRJ-45 10/100/1000BASE-T Ethernet
Fiber PortSmall Form-factor Pluggable (SFP) in accordance with MSA
Supported SFP Modules1000BASE- LX, SX, ZX, BX, 100BASEFX
SFP ConnectorDuplex LC


Environmental and safety
Operating Temperature0° to +50°C (32° to 122°F) with up to 95% relative humidity
Battery Charging10° to +40°C (50° to 104°F) with up to 95% relative humidity
Temperature 
Storage temperature-20° to +60°C (-4° to 140°F)
Shock and vibrationMeets requirements of MIL-PRF-28800F for Class 3 equipment
SafetyCSA Canada and United States, CE, FCC Part 15 Class A, C-TICK N10140; UL and CSA approvals for universal AC adapter.
EMC Complies with EN61326, Class A, Criteria C


Copper media
Cable typesUnshielded twisted pair LAN cables (100 and 120 Ohm UTP)
 Foil-screened twisted pair LAN cables (100 and 120 Ohm ScTP)
Cable length1 to 305 m (3 to 1000 ft), accuracy dependent upon the cable type selected
Length resolution± [5% of reading + 1 m (3 ft)], with open, shorted, with wire map adapter, or terminated with reflection = 20%
Receive level100 to 5000 mVp-p
Datalink signal500 to 4000 mVp-p
Measuring terminated cablesThe Cable Verification feature tests the individual twisted-pairs of a cable that are terminated into most equipment vendor

Príslušenstvo

  30 Ďalších produktov v rovnakej kategórii

  Porovnať 0