~Nedodávané a ukončená výroba

Fluke Networks NetTool Series II - Riešenie problémov so sieťovou konektivitou

Fluke Networks NetTool Series II - Riešenie problémov so sieťovou konektivitou

NetTool Inline Network Tester Serie II

Nový pohľad na sieťové zariadenia a problémy s konektivitou

Riešenie problémov so sieťovou konektivitou môže byť veľmi zdĺhavý a únavný proces. Bez správneho nástroja môžu sieťový technici stráviť hodiny skúšania rôznych možností, pri snahe izolovať príčinu problémov.

Uvedením prístroja NetTool Series II Fluke Networks je koniec zbytočným dohadom a statám času. NetTool kombinuje výkonné diagnostiky NetProve, inline Gigabit vision, digitálnu technológiu IntelliTone a testovanie konfigurácie siete, IP telefónov a PC do jedného prenosného prístroja, takže budete mať pri sebe vždy všetko potrebné na rýchle riešenie aj tých najzložitejších problémov s konektivitou.

More details

Dostupnosť: Nedostupné
 
Informácie

Monitorovanie a autentifikácia NetSecure

Zabezpečenie siete od hrozieb a opatrenia potrebné na boj proti nim majú stále väčší dopad na vašu schopnosť zaistiť súvislú pripojiteľnosť. Doplnok NetSecure vám dovolí identifikovať bezpečnostné hrozby pochádzajúce z portov a vyrieši problémy s pripojiteľnosťou v zabezpečených prostrediach 802.1X.

Chod spôsobený malware, spyware a vírusmi môže oslabiť užívateľský výkon PC a ohroziť integritu siete. NetSecure Port monitor vám dovolí konfigurovať váš Net Tool Series II, aby rozlíšil očakávaný a neočakávaný chod portu, čo je kľúčom kdetekcii škodlivej aplikácie. Jednoducho pridáte a odoberiete očakávané porty použitím NetConnect Softwarw. NetTool automaticky rozpozná a zamedzí neočakávanému chodu behom hľadania závad.


Načíta zoznam očakávaných portov z NetConnect Software.


Zobrazí IP adresu, číslo portu, protokol, typ rámca, množstvo rámcov a veľkosť chodu očakávaných, alebo neočakávaných portov.

802.1X sa rýchlo stáva preferovaným autentifikačným protokolom na ochranu sietí proti neautorizovaným užívateľom a škodlivým zariadeniam. NetSecure môže pomôcť s verifikáciou 802.1X pred rozmiestnením prvkov a s riešením problémov po rozmiestnení. Behom rozmiestnenia môžu byť 802.1X nastavenia vášho podniku uložené do NetTool. NetTool potom limituje klienta v sieti a zavádza spojenia čo používa uložené preverovacie záznamy. 


Imituje zariadenia, pripojí sa do siete a overí konfiguráciu nastavení 802.1X.

Behom riešenia problémov môže byť 802.1X Log používaný ako monitor autentifikácie medzi PC a sieťou. Celá komunikácia bude zobrazená na obrazovke a oblasti zlyhania budú idetifikované. S NetSecure môžete odkryť korene, ktoré sú príčinou užívateľských problémov autentifikácie bez potreby riadiť sa zdĺhavou metódou pokusov a omylov.


Sledujte komunikáciu v rade za sebou, ako prebieha behom autentifikácie.


Identifikujte dôvody vedúce k zlyhaniu v priebehu procesu autentifikácie.


NetProve™ diagnostiky


Určte príčiny problémov zariadení a aplikácií s konektivitou, behom pár sekúnd.

Overte, izolujte a zdokumentujte konektivitu siete a problémy aplikácie s odozvou portu rýchlejšie než kedykoľvek predtým s automatizovanými NetProve diagnostikami. Vy prijmete telefonát od užívateľa obviňujúceho sieť z toho, že je príčinou pomalého aplikačného výkonu. S NetTool SeriesII môžete za pár sekúnd preukázať, či je sieť naozaj chybná zobrazením konektivity ku kľúčovým zariadeniam a službám siete. Pokiaľ je chyba v sieti, NetProve izoluje zdroj problému a vy sa tak môžete postarať o jeho rýchle vyriešenie. Ak nieje chyba v sieti, NetProve identifikuje port aplikácie, ktorého odozva je pomalá a vy tak môžete odoslať vhodné podklady na riešenie problémov. Tento revolučný spôsob, ako vyriešiť problémy s konektivitou a s odozvou aplikačného portu je prinajmenšom 4-krát rýchlejší, ako konvenčné metódy a má za následok lepšiu produktivitu a spokojných užívateľov.

NetProve zdokonaľuje efektivitu IT personálu pomocou zdokonaleného workflow - jednoducho vytvára viacnásobné katalógy predstavujúce rozne časti vašej siete. Za niekoľko minút môžete preukázať konektivitu až 100 podnikových kľúčových zariadení a služieb.


Použite NetProve pre nastavenie od 1 do 10 katalógov, ktoré predstavujú rôzne segmenty vašej siete - organizujú servery, zariadenia, aplikácie, pracovné skupiny a, alebo siete.


NetProve vám rýchlo ukáže zdroj problému.


Inline Gigabit vision

Funkcionalita inline pohľadu redukuje čas testovania.

NetTool Series II je jediný nástroj do ruky s inline pohľadom na 10, 100 a Gigabit pripojenie, ktoré slúži na zobrazenie aktuálneho chodu medzi sieťou a koncovým zariadením, ako PC, VoIP telefónmi, prípojnými bodmi a bezpečnostnými kamerami. Analýzou komunikácie medzi zariadeniami v sieti môžete zobraziť detailné konfiguračné informácie, ktoré vám slúžia na odstránenie závad s kompatibilnou konektivitou.


Zobrazenie statusu spojenia medzi koncovým zariadením (v tomto príklade PC) a sieťou.


Zobrazenie spojovacej konfigurácie vrátane inzerovanej a skutočnej rýchlosti a duplexných nastavení.


Pohľad na informácie o segmentoch siete vrátane IP sietí, názvu switcha, adresy portu a IP adresy a VLAN.


Riešenie problémov s VoIP

Ručný nástroj na analýzu VoIP siete, ktorý umožňuje detailné testovanie. NetTool Inline VoIP Tester dáva technikom do rúk silu inline testovania, ktorá ponúka schopnosť monitoringu VoIP služby na kraji siete.

Boot log zobrazuje Kľúčové zavádzacie udalosti, ako DHCP adresovú akvizíciu, DNS vyhľadávanie volaných serverov a brán, sťahovanie operačných súborov a volanie registrácie na serveri. NetTool VoIP podporuje kompletné hľadanie chýb pri bootovaní IP telefónu, vrátane testov fyzickej vrstvy - správnosť zapojenia kabeláže, spojovacích káblov, konfigurácie prepínača, VLAN a PoE napájania. 


VoIP log zobrazuje kontrolu udalostí hovorov, QoS konfigurácie a kvalitu metriky hovorov. Log zaznamenáva nastavenie hovoru, konfiguráciu a sťahuje pokrok hovoru. Ako hovor pokračuje, RTP konfigurácia je zobrazená vrátane IP adries a používaných portov, VLAN priority, alebo Diff Serv a kodeku.


Keď je hovor ukončený, log zobrazuje RTP kvalitu metriky, ako chvenie a stratené pakety.

VoIP monitor funkčnosť sledovania kvality hovoru pokročila meraním RTP prúdu a zobrazovaním počtu rámcov, stratených rámcov, rámcov mimo sekvencie a chvenie (jitter). Monitor tiež zobrazuje informácie o RTCP koncovom bode, ako sú chvenie a stratené pakety. Štatistiky sú v priebehu hovoru dostupné ako pre telefónnu stranu, tak pre sieť.

Teraz môžete detailne nahliadnuť do VoIP hovorov medzi IP telefónom a sieťou a riešiť mnoho problémov bez potreby analytátora protokolov. Diagnostikujte problémy telefónu. NetTool Series II je zlúčiteľný s IP telefónmi používajucimi SIP, SCCP, alebo H.323 riadiaci protokol.

VoIP Option testovacia konfigurácia
4 testovacie postupy popísané nižšie podporujú kompletný VoIP životný cyklus s testovaním, monitorovaním a riešením problémov na kraji VoIP siete: pred inštaláciou telefónu, s nainštalovaným telefónom a NetToolom zapojeným mimo telefón.


1. NetTool do prepínača
2. IP telefón do NetTool, do prepínača
3. NetTool do IP telefónu, do prepínača
4. PC do NetTool, do IP telefónu, do prepínača


Power over Ethernet (PoE) meranie

Overte si funkčnosť PoE systémov a prípadne riešte problémy PoE zariadení.

Bezchybne fungujúce napájanie PoE (štandard 802.3af) je potrebné pri nasadzovaní zariadení napájaných práve pomocou PoE. Pripojte NetTool v "single-ended" module a môžete identifikovať PoE páry a úroveň napájania. Keď je NetTool pripojený medzi koncové zariadenia (DP) a zariadenia poskytujúce napájanie (PSE), tak dokáže merať aj aktuálny prúd odoberaný koncovým zariadeniam. Máte teda možnosť odhaliť väčšinu problémov spojených s PoE.
Odhaľte dostupné sieťové zdroje


Uvidíte MAC a IP adresy, podsiete a služby ponúkané aktívnymi servermi, routermi a tlačiarňami


Reportovanie

NetTool PRO, aj NetTool VoIP ponúkajú reportovacie schopnosti, ktoré vám dovolia sťahovať a zdielať výsledky testov - od identifikácie siete, až po konfiguráciu PC.

Táto sieťová dokumentácia je zvlášt užitočná pri práci v teame, alebo v prípade, že je potrebný na vyriešenie problému skúsený technik.
Jednoduché používanie
 

Obsluha NetTool je tak jednoduchá, že sa aj neskúsení technici naučia prístroj používať len s minimálnym zaškolením.

NetTool™ Series II Inline Network Tester
Specifications
 
NetTool Series II General Specs
Media
Access
10/100/1000 Base -TX and PoE (802.3af)
Cable TestsInternal wiremap. WireView Cable ID, cable length, opens, shorts, and split pairs
Cable TonerIntelliTone or Analog (each with two songs)
Cable LengthAccuracy is +/- (10% or reading plus 1 meter)
PortsShielded Hub/NIC connector (RJ-45) and USB input jack
interacePush button navigation of icon/menu-drivan view
BatteryRemovable alkaline batteries or optional rechargeable NIMH AA batteries
Dimensions19.0 cm x 8.9 cm x 4.4 cm (7.5" x 3.5" x 1.75")
Weight0.54 kg (1 lb 3 oz.)
WarrantyOne year (extended warranty available)
LED Indicators (8)10/100/1000 (Link), CLSN/ERR (Collision/error), UTIL (Utilization), PoE, and CHARGE


Environmental Requirements
Operating Temperature10 °C to 30 °C with up to 95% Relative Humidity
10 °C to 40 °C with up to 75% Relative Humidity
Non-Operating Temperature-20 °C to +60 °C
ApprovalsThe Fluke NetTool has the following approvals. European standard EN 60950, CSA/CAN C22.2 No. 950, and UL 1950.
Approvals (Accessories)The optional Universal AC adaptor for NetTool has UL, CSA, and TÜV approvals or other approvals valid in the USA, Canada, and Europe
Electromagnetic InterferenceThe Fluke NetTool complies with European standard EN 61326 Class B.
CertificationComplies with European CE directive: EMC directive 89/336/EEC and low voltage directive 73/23/EEC.
Connection to public telephone networkNetTool should never be conneted to the public telephone network.

NetTool 10/100

Media Access

10BASE-T and 100BASE-TX

Identifies

10BASE-T, 100BASE-TX (Full or half-duplex), Token Ring (4/16 Mbps), Phone* (tip and ring pins)

Call Control

SIP and SCCP

Cable Tests

Wiremap, cable length, opens, shorts, and split pairs. Accuracy: ±10% for Cat 5 cable

Ports

Shielded Hub/NIC connector (RJ-45). Serial port - customized 2.5mm "stereo" input jack

Interface

Push button navigation of icon/menu-driven view

Power

Removable alkaline batteries, optional rechargeable NiMH batteries, or optional AC adapter. (Approximately 20 hours continuous use with 4 alkaline batteries.)

Dimensions

12.5 cm x 7.8 cm x 4.3 cm (5 in x 3 in x 1.7 in)

Weight

210 g (.46 lbs.)

Warranty

One year. (Extended warranty available)

LED Indicators (4)

2 on each side (Link, Utilization, Collision, and Error)*NetTool can detect telephone signals. However, it is not designed to be used on public telephone networks.

Príslušenstvo

    30 Ďalších produktov v rovnakej kategórii

    Porovnať 0