~Nedodávané a ukončená výroba

Fluke Networks OptiFiber® - Certifikácia, diagnostika, dokumentácia LAN káblov

Fluke Networks OptiFiber® - Certifikácia, diagnostika, dokumentácia LAN káblov

Certifikujte, diagnostikujte, dokumentujte s prvným certifikačným OTDR navrhnutým zvlášť pre inštalatérov LAN

Používanie optických vlákien v novo budovaných sieťach je na vzostupe, preto rastú požiadavky na ich testovanie a certifikáciui. Mnoho inštalatérov LAN káblov získa, alebo stratí objednávku v závislosti na tom, či dokážu poskytnúť celkom novú úroveň certifikácie, dokumentácie a diagnostiky. Žiadne iné riešenie vám neposkytne takú konkurenčnú výhodu ako OptiFiber Certifying OTDR.

OptiFiber je prvným nástrojom špeciálne navrhnutým, aby udržal inštalatérov LAN o krok pred požiadavkami pre testovanie a certifikáciu optických sietí. OptiFiber integruje meranie strát a meranie dĺžky vlákna, OTDR analýzu a end-face imaging konektoru vlákna. Sprievodný software LinkWare dokumentuje, reportuje a spravuje dáta z testov. OptiFiber umožňuje dodávateľom a vlastníkom súkromej siete , aby certifikovali vlákna podľa priemyslových a zákaznickych špecifikácií riešili problémy na blízkych vyťažovaných linkách a dôkladne dokumentovali svoje výsledky.

More details

Dostupnosť: Nedostupné
 
Informácie

Certifikácia Vlákien Tier 2

Získajte viac zákaziek s požiadavkami na certifikáciu a dokumentáciu vlákien podľa TIA TSB-140 Tier 2

OptiFiber vychádza v ústrety budúcim požiadavkám na testovanie optickej kabeláže tým, že poskytuje individuálne testy a potrebnú dokumentáciu, aby zaistili, že kábel bude umiestnený v súlade s najlepšou profesiálnou praxou a novo navrhovanými štandardmi TIA TSB-140.

TSB-140 obsahuje dve úrovne (Tier) testov, medzi ktorými si môže v špecifikácii projektu vybrať designer. Úroveň 1 slúži na testovanie strát a dĺžky - sada na testovanie optickej straty (Optical Loss Test Set - OLTS). Testovanie úrovne 2 (Tier 2) obsahue testy úrovne jedna a naviac OTDR trace inštalovaného kábla. Dodržiavaním tejto dvoj-úrovňovej metódy dostanú inštalatéri najúplnejší obraz o budovanej optickej sieti a jej vlastníci majú dôkaz o kvalite inštalácie.
OptiFiber prináša certifikáciu na úrovni 2, pretože integruje bi-directional two-wavelength analýzu straty na vstupe a automatickú analýzu linky na OTDR pass/fail - skvelá kombinácia, ktorú vám ponúka jedine OptiFiber. Taktiež ponúka fiber endface grading. S OptiFiber môžete certifikovať každú linku s jediným nástrojom tým, že urobíte:

 • meranie vstupnej straty
 • analýzu OTDR trace
 • grading the connector endface

Potom použijete software na správu výsledkov testov LinkWare, aby ste prezentovali dáta v jednej certifikačnej správe, ktorú môžete archivovať, alebo poslať ako dôkaz o urobenej a ukončenej inštalácii.

Výkonná diagnostika

Dostaňte sa rýchlejšie k výsledku PASS vďaka okamžitej precíznej diagnostike

OptiFiber integruje Funkcie, na ktorých najviac záležipri riešení problémov v lokálnych sieťach (LAN). Tieto siete sú charakteristické relatívne krátkymi optickými vláknami v budovách, alebo medzi budovami. Často sú vlákna typu multimode zakončené konektormi a segmenty sú pripojené krátkymi prepájacími káblami. Ako jediný OTDR vám OptiFiber ukáže oba konce krátkeho prepájacieho kábla a tým vám umožní zistiť stav vašich konektorov, takže rýchlo a efektívne nájdete a opravíte chybu.

OptiFiber vďačí za svoje vedúce postavenie na trhu:

 • pokročilé multimode moduly s mŕtvou zónou 1m na 850nm
 • vyspelé singlemode moduly s mŕtvou zónou 2m na 1310nm
 • unikátna mapa kanálov, ktorá ilustruje umiestnenie všetkých konektorov
 • automatizovaný OTDR trase a analýza udalostí
 • 250x a 400x high resolution video endface inspection


Automatická OTDR analýza

Automatizovaný algoritmus pre analýzu trace a udalostí, ktorý zjednodušuje testovanie OTDR.

V Auto OTDR móde OptiFiber automatcky:

 • optimalizuje spúšťacie podmienky pre najlepšie rozlíšenie
 • identifikuje a charakterizuje optickú linku a jej udalosti
 • porovnáva výsledky k užívateľsky nadefinovaným limitom pre pass/fail certifikáciu liniek a udalostí

Pre pokročilé riešenie problémov môžete taktiež prehliadať trace na dvoch vlnových dĺžkach. Automaticky prejdite od jednej udalosti k inej a zoomujte k tým ktoré vás zaujímajú. Zmerajte event loss. Udalosti sú tiež zhrnuté v tabuľke. Uložte informácie na preport pomocou LinkWare.

OptiFiber môžete tiež používať v manuálnom móde, kedy nastavíte spúšťacie podmienky sami.

Prezrite si celý profil optickej linky. Zoomujte pre pohodlnejší prehľad udalostí. Rýchlo sa presuňte k tomu, čo vás zaujíma. Identifikujte optické udalosti ako sú high-loss pripojennie.

ukázka grafu


Certifikácia straty/dĺžky

Automatizované meranie straty na vstupe (insertion loss), ktoré poskytuje okamžité pass/fail výsledky podľa priemyslových štandardov.

Väčšina priemyslových štandardov a tiež zadanie práce od klientov vyžaduje na certifikáciu optickej linky meranie straty na vstupe (insertion loss). Vďaka voliteľnému certifikačnému modulu pre OptiFiber môžete mať k dispozícii výkonné funkcie na certifikáciu straty na vstupe, ktorými sú vybavené fiber test adaptéry. OptiFiber ponúka jeden modul, ktorý integruje certifikáciu straty na vstupe a OTDR, čím minimalizuje počet nástrojov, ktoré potrebujete so sebou nosiť do terénu.

Certifikácia straty/dĺžky je modelovaná podľa populárnych DSP fiber test adaptérov. Certifikácia optickej linky vyžaduje dvojicu prístrojov OptiFiber, každý na jendom konci testovanej linky. 

V jednej automatizovanej operácii OptiFiber:

 • testuje dve vlákna - vysielacie a prijímacie - na dvoch vlnových dĺžkach
 • meria dĺžku vlákna pomocou techniky time of flight
 • meria stratu na vstupe oboch vlákien na oboch vlnových dĺžkach
 • umožňuje dvojsmerné testovanie, bez toho aby ste museli meniť hlavný a vzdialený OptiFiber
 • vypočíta celkovú stratu a porovná ju s užívateľsky definovanému limit testu
 • okamžite zobrazuje pass/fail status linky


ukázka grafu


Kontrla zakončení vlákien

OptiFiber zväčší zakončenie vlákna, preto budete schopný identifikovať nekvalitné pripojenia.

Viac než 85% všetkých chýb vlákien je spôsobené znečistenými zakončeniami. Vďaka obrazovému kontrolnému systému OptiFiberu tieto znečistenia ľahko uvidíte - uvidíte ich zväčšene 250x, alebo 400x.

Môžete kontrolovať vlákna inštalované v prepájacích paneloch a zariadeniach, bez toho, aby ste ich museli rozoberať vďaka video sondám (video probe) OptiFiberu. Sonda je pripojená pomocou zvláštnych adaptérov (bulkhead adapters), ktoré vám umožnia testovať 10x rýchlejšie než s tradičnou optikou. Je to tiež bezpečnejšie pre vaše oči.

Vďaka FiberInspector uvidíte v akom stave je zakončenie vlákna. Môžete si určiť hodnoty pre pass/fail a pridať komentár. Môžete aplikovať stupnicu (show scale), ktorá vám pomôže určiť typ vlákna. Môžete tiež obrázok uložiť a použiť ho v certifikačnom reporte, alebo v iných dokumentoch.

ukázka grafu


Zobrazenie ChannelMap

Riešenie problémov začína diagramom, ktorý dokážu technici jednoducho integrovať.

Veľa ľudí považuje OTDR trace za ťažko interpretovateľný. Preto Fluke Networks vyvinulo ChannelMap, ktoré prezentuje OTDR dáta v jednoduchom diagrame, alebo mape, ktorá ukazuje čísla a umiestnenie konektorov. Nič nemusíte interpretovať. OptiFiber je jediné OTDR riešenie dostupné s touto jedinečnou a príjemnou funkciou.

Vďaka ChannelMap dokážete:

 • rýchlo preveriť usporiadanie linky
 • identifikovať multimode prepájacie káble aj 1 meter dlhé a singlemode káble 2 metre dlhé

Vygenerovaný ChannelMap môžete použiť do dokumentov pomocou softwaru LinkWare Cable Test Management

ukázka grafu


Meranie výkonu

Priame meranie optického výkonu na overenie výkonnosti zdroja a linky.

Môžete potrebovať priame meranie optického výkonu, aby vám pomohlo pri overení výkonnosti zdroja a linky. Vďaka tomuto voliteľnému modulu OptiFiberu máte k dispozícii schopnosť merania optického výkonu 850nm, 1300nm, 1310nm, 1550nm. Jeden modul integruje meranie výkonu a OTDR funkcie, tým minimalizuje počet nástrojov, ktoré so sebou musíte nosiť do terénu. Všetky moduly pre stratu/dĺžku (loss/length modules) sú tiež schopné merať optický výkon.

S OptiFiberom môžete:

 • overovať výkon zdroja a linky
 • merať optický výkon v dBm, alebo µW
 • ukladať výsledky a pridávať k nim komentáre


Meranie optického výkonu si vyžaduje vzdialený zdroj svetla. Optické zdroje si môžete vybrať v príslušenstve, alebo môžete použiť kalibrované zdroje.

Jednoducho použiteľný interface

Zvýšte produktivitu už od prvého dňa.

S OptiFiberom je jednoduché testovať optické vlákna ako medenné káble - vďaka intuitívnemu užívateľskému rozhraniu a handheld designu ktoré napodobňuje osvedčené certifikačné riešenie pre medenné káble. Teraz je riešenie problémov s optickými vláknami a testovanie podľa najnovších štandardov, alebo podľa špecifikácie zákazníka tak jednoduché a rýchle ako stlačenie tlačidla.

Ukladanie a prenášanie výsledkov testov vlákien je rýchle a jednoduché vďaka internej pamäti OptiFibera a funkciám pre mobilitu dát. OptiFiber je vybavený MMC slotom a stabilnou pevnou pamäťou na ukladanie záznamov. 16MB karta je v dodávke s každým OptiFiber a dostupné sú tiež karty s kapacitou 128MB. Toto vymeniteľné médium umožňuje OptiFiberu zostať v teréne, zatiaľ čo sú dáta odosielané do kancelárie. Preniesť dáta z prístroja do vášho PC je jednoduché s použitím sériového portu RS-232, rýchleho USB rozhrania, alebo môžete prečítať MiltiMedia Card v nejakej USB čítačke.

Každý OptiFiber obsahuje:

 • jasný, farebný display kôli lepšej čitateľnosti
 • masívny zabudovaný stojan kôli práci na stole
 • popruh na zavesenie cez rameno
 • batériu s dlhodobou výdržou s integrovanou nabíjačkou a ukazovateľom stavu
 • vstup pre klávesnicu pre zrýchlenie vkladania dát


Žiadne iné riešenie testovania nedokumentuje optickú infraštruktúru tak podrobne a jednoducho.

General OptiFiber Specifications

Weight

Main with module and battery: 4.5 lb (1.9 kg)

Dimensions

Main with module and battery: 11.4 x 7.5 x 2.5 in (29.0 x 19/1 x 6.4 cm)

Battery

Li Ion

Battery Life

8 hr typical

Connections

USB, RS-232, PS-2 keyboard, Fiber Inspector Camera

Memory Card

SD MMC (128 MB maximum)

Operating Temperature

O °C to 40 °C (35 °C in continuous Real Time Trace Mode


Key OTDR Specifications (23ºC)

Multimode: OFTM-5610B, OFTM-5611B, OFTM-5612B

Singlemode: OFTM-5730, OFTM-5731, OFTM-5732

Output/Input Connector

SC/UPC/Removeable/Cleanable

SC/UPC Removable/Cleanable 

Wavelengths

850 ± 20nm and 1300 ± 20nm

1310 ± 25nm and 1550 ± 30nm

Fiber Under Test

50/125µm or 62.5/125µm multimode

9/125µm singlemode

Event Deadzones

850nm: 0.5m typical
1300nm: 1.3m typical

1310/1550nm: 1m typical

Attenuation Deadzone

850nm: 4.5m typical
1300nm: 10.5m typical

1310/1550nm: 8m typical

Pulse Width    850 nm: 4 ns, 20 ns
1300 nm: 8 ns, 40 ns, 100 ns,
200 ns, 400 ns, 650 ns
1310/1550 nm:
 5ns, 20ns, 40ns, 100ns, 300ns, 1us, 3us, 10us

Max Distance Range

850nm: 3 km
1300nm: 7 km

1310nm/1550nm: 60km

Dynamic Range850 nm: >15 dB
1300 nm: >14 dB
1310 nm: >26 dB
1550 nm: >24 dB
Testing Speed for MultiMode Modules<10s for two wavelengths at 2 km with 25 cm resolution
<30s for two wavelengths at 400 m with 3 cm resolution
Auto OTDR 15 seconds Typical
 Manual OTDR 15 seconds to 3 min
Output Power850nm >110mW-pk
1300 >22mW-pk  
1310nm >28mW-pk
1550nm >24mW-pk
Distance Accuracy+- 1m +- 0.005% of distance+-50% of resolution +-IOR error +-event location
Loss Threshold.2dB.01 dB to 1.5 dB inclusive
Linearity+- .07dB/dB +-.05dB/dB
Sample Spacing3cm to 50cm3cm to 400cm
Reflectance Accuracy+- 4dB +- 4dB 
ORL Accuracy+- 4dB +- 4dB Key Power Meter Specifications (23ºC) for OFTM-5611B, OFTM-5731

Input/ Connector

Removable/Interchangeable SC input connector

Detector Type

InGaAs

Calibrated Wavelengths for Power Measurement

850 nm, 1310 nm, 1550 nm

Power Measurement Range

0 to -60 dBm (1300/1310 nm and 1550 nm) 0 to -52 dBm (850 nm)Key Power Meter/Loss Length Specifications (23ºC)  for OFTM-5612B, OFTM-5732

Input/ Output Connectors

Removable/Interchangeable SC/UPC input connector;
SC/UPC output connector

Nominal Output Wavelengths

OFTM-5612B: LED source: 850 nm and 1300 nm
OFTM-5732: Laser source: 1310 nm and 1550 nm

Maximum length measurement

OFTM-5612B: 2,000 m of 62.5 um or 50 um MM cable
OFTM-5732: 10,000 m of 9 um singlemode fiber

Output Power (Minimal)

OFTM-5612B: -19.5 dBm; OFTM-5732: -7 dBm

Power Measurment Detector Type

InGaAs

Calibrated Wavelengths for Power Measurment

850 nm, 1310 nm, 1550 nm

Power Measurement Range

0 to -60 dBm (1300/1310 nm and 1550 nm) o to -52 dBm (850 nm)
FiberInspector Pro OFTM-5352 Specifications

Magnification

Switchable 250x / 400x

Camera Type

0.33 in (8.38 mm) CCD with adjustable focus

Dimensions

1.8 in x 1.7 x 5.5 in (4.6 cm x 4.3 cm x 14.0 cm)
(Length depends on adapter tip)

Weight

0.4 lb (180 g)DTX-1200 Smart Remote Unit (OFSR-MMREM) Specifications

DC input

15 VDC

AC adapter/charger

Input: 120/240 VAC, 50/60 Hz Output: 15 VDC

Battery

Rechargeable lithium ion

Battery life

10 hours, typical

Recharge time

4 hours, typical

Communications port

USB, mini B connector

Re-calibration period

1 year

Dimensions

8.5" x 4.4" x 2.4" (21.6 cm x 11.2 cm x 6 cm), nominal

Weight

2.4 lbs (1.1 kg), nominal


Príslušenstvo

  30 Ďalších produktov v rovnakej kategórii

  Porovnať 0