Dátové siete

Fluke Networks SimpliFiber Pro - Meranie optického výkonu

Fluke Networks SimpliFiber Pro - Meranie optického výkonu

Prístroj na meranie optického výkonu

  • Súbežný test oboch vlnových dĺžok jedného portu, výsledky meraní sú uložené v jednom zázname
  • Meranie vlnových dĺžok: 1490 nm a 1625 nm
  • CheckActive™ - s touto funkciou sa pri objavení živého vlákna rozoznie tón a zobrazí sa ikona
  • FindFiber™ Remote ID umožní jednému technikovi rýchlo identifikovať káblové spoje, alebo presmerovanie
  • Funkcia Min/Max zautomatizuje presné sledovanie okamžitých výkyvov
  • Vnútorná pamäť s kapacitou 1000 výsledkov
  • Software LinkWare pre správu výsledkov testov pre analýzu a generovanie profesionálnych reportov
  • Máte možnosť výberu z rôznych sád: Sada pre kompletnú verifikáciu vlákna FTK1450, Sady pre inšpekciu a verifikáciu multimódového vlákna FTK1300 a FTK1350, Základné verifikačné sady FTK1000-MM a FTK2000-SM.  

More details

Dostupnosť: Na objednávku
 
Informácie

CheckActive™
SimpliFiber Pro merač energetických úrovní vysiela počuteľný tón a zobrazuje ikonu pokiaľ je detekované aktívne spojenie, alebo port. Výhodou je rýchle potvrdenie o aktívnosti spojenia, alebo portu. Energetické úrovne sú merané bez nastavovania.




FindFiber™
Identifikuje chyby a overuje polaritu
Jednoduchá identifikácia káblov šetrí čas. Kontrola správneho zapojenia a dokumentácia.




Min/Max
Sleduje a testuje kolísanie energetickej úrovne
Presne zachytáva kolísanie energetickej úrovne a eliminuje nepresné úsudky. Automatické sledovanie umožňuje spätné prehliadanie výsledkov.

Environmental Specifications
Operating Temperature-10º C to 50º C
Storage Temperature-20º C to 50º C
Operating Humidity
  • 95% (10º C to 35º C) Non-Condensing
  • 75% (35º C to 40º C) Non-Condensing
  • Uncontrolled <10º C
EMI, RFI, EMCStandards compliant1

1 Conforms to relevant European Union directives; Conforms to relevant Australian standards; Listed by the Canadian Standards Association; Complies with 21CFR.1040.10,11, and EN60825-1, 2:2007 (Class 1, Hazard Level 1)

Optical Power Meter
Detector TypeInGaAs
Calibrated Wavelengths850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm, 1550 nm, 1625 nm
Measurement Range
  • +10 to -52 dBm (850 nm)
  • +10 to -60 dBm (1300, 1310, 1490, 1550, 1625 nm)
Power Measurement Linearity
  • ±0.2 dB (850 nm)1
  • ±0.1 dB (1300, 1310, 1490, 1550, 1625 nm)2
Power Measurement Uncertainty3±0.25 dB
Display Resolution, dB or dBm0.01 dB
Auto Dual-Wavelength SwitchingYes
Power Display UnitsdBm, mW, μW
Auto-Wavelength DetectionYes
Data Storage1000 records, multiple wavelengths per record
External InterfaceUSB, 2.0 full speed
Optical ConnectorRemovable adapter, SC adapter as default, optional adapters include LC, ST
Display update rate1 reading per second
ReferenceIndividually set for each wavelength
FindFiber ID detectionYes
Power Requirement2 AA Alkaline batteries
Battery Life4> 50 Hours (typical)
Automatic Power Off10, 20, 30 or 60 minutes (can be disabled by user)
Low Battery WarningYes, low battery icon blinks
Size (L x W x H)6.4 in x 3.2 in x 1.5 in (16.5 cm x 8.0.cm x 3.9 cm)
Weight11.5 oz (325 grams)

1 For 850nm, ±0.2 dB for power from 0 to -45 dBm, ±0.25 dB for power < -45 dBm
2 ±0.1dB for power from 0 to -55 dBm, ±0.2 dB for power > 0 dBm and < -55 dBm
3 23°C ±2°C, power level -20dBm, continuous wave, 62.5/125µm at multi mode wavelengths, 9/125 µm at 1310,1490, 1550 and 1625 nm; add 0.1 dB for 1625 nm,
4 For measured power levels 0 dBm or less, battery life depends on the condition and type of batteries used. Fluke Networks recommends alkaline batteries.

Multimode Optical Source
Emitter TypeLED
Central Wavelength850 nm, 1300 nm
Wavelength Accuracy
  • 850 nm: +30/- 10 nm
  • 1300 nm: +/- 20 nm
Spectral Width (FWHM)
  • 850 nm: 50 nm (typical)
  • 1300 nm: 135 nm (typical)
Minimum Output Power850/1300 nm: ³  -20 dBm
Power Output Stability1±0.1 dB over 8 hours
Auto Dual-Wavelength SwitchingYes. Can be enabled/disabled by user.
Optical Output ConnectorFixed SC
FindFiber Code GenerationYes. Fixed at ID 1.
ModesCW, 2 kHz modulated, Auto-wavelength
Power Requirement2 AA Alkaline batteries.
Battery Life240 hrs (typical)
Automatic Power Off30 minutes (can be disabled by user)
Low Battery WarningYes, LED blinks
Size (L x W x H)5.6 in x 3.2 in x 1.6 in (14.2 cm x 8.1 cm x 4.1cm)
Weight1.8 oz (278 g)

1 23° C ± 2° C, after 5 minutes warm-up time
2 In auto-wavelength mode, battery life depends on the condition and type of batteries used. Fluke Networks recommends alkaline batteries.

Singlemode Optical Source
Emitter TypeFP Laser: dual 1310 nm/1550 nm
Central Wavelength1310 nm, 1550 nm
Wavelength Accuracy
  • 1310 nm: +/- 20 nm
  • 1550 nm: +/- 30 nm
Spectral Bandwidth (RMS)
  • 1310 nm: 2 nm (maximum)
  • 1550 nm: 3 nm (maximum)
Minimum Output Power1310/1550 nm: ³  -7 dBm (typical)
Power Output Stability1±0.25 dB over 8 hours
Auto Dual-Wavelength SwitchingYes. Can be enabled or disabled by user.
Optical ConnectorFixed SC
Launch Condition9/125 μm fiber
FindFiber Code GenerationYes. Fixed at ID 2.
ModesCW, 2 kHz modulated, Auto-wavelength
Power Requirement2 AA Alkaline batteries
Battery Life230 hrs (typical)
Automatic Power Off30 minutes (can be enabled or disabled by user)
Low Battery WarningLED blinks.
Size (L x W x H)5.6 in x 3.2 in x 1.6 in (14.2 cm x 8.1 cm x 4.1cm)
Weight9.8 oz (278 grams)

1 23° C ± 2° C, after 5 minutes warm-up time
2 In auto-wavelength mode, battery life depends on the condition and type of batteries used. Fluke Networks recommends alkaline batteries.

FindFiber Source Specifications
Emitter TypeLaser
Source ConnectorFixed SC
FindFiber Code Generation1 through 8. Default is 3.
Power On/Low-battery IndicatorLED
Power Requirement2 AA Alkaline batteries
Battery Life> 80 Hours (typical)
Automatic Power Off30 minutes
Low Battery WarningLED blinks
Size (L x W x H)7.1 in x 1.3 in x 1.0 in (17.9 cm x 3.2 cm x 2.5 cm)
Weight4.4 oz (125 g)
SafetyMeets Class 1 CDRH

Príslušenstvo

    30 Ďalších produktov v rovnakej kategórii

    Porovnať 0