Dátové siete

Fluke Networks VISIFAULT - Vizuálny lokátor chýb

Fluke Networks VISIFAULT - Vizuálny lokátor chýb

Vizuálny lokátor chýb na verifikáciu optických vlákien a riešenie problémov

V dnešných dynamických pracovných prostrediach je maximalizovanie produktivity nevyhnutnosťou. Či už inštalujete nové optické linky,  alebo sieť, čím rýchlejšie problém nájdete, tým rýchlejšie ho môžete vyriešiť. Pokiaľ čelíte komplexnej sieti optických vlákien, konektorov a prepájacích káblov, tak sa to ľahšie povie ako urobí.

S vizuálnym lokátorom chýb VisiFaultTM môžete jednoducho diagnostikovať a riešiť jednoduché problémy s optickými linkami. Laserom vybavený VisiFault lokalizuje optické vlákna, preveruje ich kontinuitu a polaritu, pomáha nájsť prerušenie v kábloch, konektoroch a spojoch. Prístroj ponúka kôli jednoduhšej identifikácii dva módy - continuous a flashing. Ľahké pripojenie prístroja zaisťuje kompatibilita s 2,5mm a 1,25mm konektormi. VisiFault má odolnú konštrukciu pre náročnú prácu v teréne a má batériu s dlhou výdržou.

More details

Dostupnosť: Na objednávku
 
Informácie

Preverovanie vlákien a lokalizácia chýb

VisiFault vysiela jasný prúd červeného svetla, ktorý je ľahko viditeľný na diaľku. Pripojte VisiFaul na jeden koniec optického vlákna a jednoducho nájdite druhý koniec aj keby to bolo jedno z mnohých vlákien v kábli, alebo skončilo v racku. Prístroj vám umožní robiť jednoduché testy kontinuity a overovať správnu polaritu a orientáciu vlákien v konektoroch s viac vláknami ako je MT-RJ.

VisiFault dokáže rýchlo osvietiť prerušenie v optických linkách, poškodené konektory v prepájacích kábloch, vadné spojky a tesné ohyby vlákien vovnútri a okolo skríň s vybavením. Možnosti výberu medzi nepretržitým (continuous) výstupom pre stále osvietenie miesta chyby, alebo prerušovaný (flashing) výstup zaisťujú, že miesto chyby nájdete jednoducho.

Jednoducho sa používa

Integrovaný univerzálny 2.5mm adaptér zaisťuje jednoduché pripojenie k SC, ST, FC a FJ konektorom. Doplnkový 1.25mm adaptér umožňuje pripojenie LC a MU konektorov. VisiFault môžete pripevniť na opasok od nohavíc, takže ho budete mať vždy po ruke. Dve AA batérie vám dajú viac než 80 hodín chodu v nepretržitom (continuous) móde.

Odolná konštrukcia

Fluke Networks vytvorili VisiFault tak, aby vydržali náročné podmienky. VisiFault má nárazu odolný plášť, ktorý vydrži aj tvrdé zaobchadzanie, čo vám zaistí roky bezproblémového používania. Na rozdiel od iných krehkých vizuálnych lokátorov chýb (vizual fault locator), ktoré používajú svietiace telo prístroja, alebo priehľadný plastový kryt, je telo VisiFault odolné, kompaktné na použitie v teréne a ergonomické pre zaistenie užívateľského komfortu.

Optical

Fiber compatibility

Multimode and Singlemode

Wavelength

650nm (visible wavelength)

Laser safety rating

Class II

Output power

.0mW max

Output modes

Continuous (steady) and flashing (2-3Hz pulsed)

Range

3 km multimode, 4 km singlemodeEnvironmental and mechanical

Operating temperature

0 °C to 40 °C                                                                         

Storage temperature

-20 °C to 60 °C

Relative humidity

95% (10 to 35 °C)

Vibration

Random, 2g, 5-500 Hz

Shock

1m drop onto all corners and face

Altitude

3000mGeneral

Dimensions

157 x 52 x 37 mm (6.2 x 2.0 x 1.3 inch)                                       

Weight (including batteries)

0.18 kg (5.7 oz)

Adapter

2.5mm universal

Adapter cap

Tethered protective end cap

Controls

On/off, continuous/flashing

Battery type

2 x AA

Battery life

> 80 hours in continuous mode

Safety

CSA C22.2 No. 1010.1 1992, EN 61010-1, CE

Carrying Case

Soft sided with belt loop


Príslušenstvo

    30 Ďalších produktov v rovnakej kategórii

    Porovnať 0