Záznamové ústredne DAQ

Pico DrDAQ Oxygen Sensor PP214

Pico DrDAQ Oxygen Sensor PP214

Kyslík vo vzduchu je meraný s pomocou galvanického článku ktorý je pripojený k DrDAQ trojmetrovým káblom ktorý je dodaný. Pretože galvanický typ senzoru nepotrebuje zdroj energie, jednoducho zapojte prístroj a môžete merať .

More details

Dostupnosť: Na objednávku
 
Informácie

Výstup napätia s DD103 Oxygen sensor odpovedá na čiastočný tlak kyslíku vo vzduchu. Štandartná jednotka je kPa. Senzory plynu ktoré snímajú čiastočný tlak sú typicky kalibrované na snímanie frakcie mólu plynu vo vzduchu, ktoré snímajú množstvo kyslíku (O2) v jednom móle vzduchu. Tieto jednotky sú priamo konvertované do percentuálneho podielu O2 vo vzduchu s DrDAQ data logger.

Koncentrácia kyslíku v atmosfére je 20.95%, a táto hodnota 4 digít sa nezmenila desaťročia. Toto znamená že senzory skylíku môžu byť ľahko skalibrované (za predpokladu že počas kalibrácie nebudete dýchať na senzor - náš dych má asi iba 17% kyslíku.) Skalibrovaný senzor má presnosť 1% .

Nie ako predošlé senzory, DD103 senzor vzduchu môže zmerať rozsah od 0 až 100%. Toto ho robí ideálnou pomôckou na chemické, biologické experimenty a experimenty týkajúce sa fyziky.

Experimenty v ktorých si senzor tento senzor a DrDAQ viedli veľmi dobre:

  • Monitorovanie ako chemické reakcie spotrebúvajú alebo produkujú kyslík
  • Pozorovanie ako organizmy spotrébuvajú
  • Pozorovanie fotosyntézy rastlín

 

Tieto experimenty sú iba jedny s mnohých pri ktorých zaznamenávanie kyslíku hrá kľúčovú rolu.

Ak chcete vedieť o ďaľších, viac ako šesťdesiatich zaujímavých vedeckých experimentoch využívajúcich tento senzor, navštívte knižnicu Pico Techlology určenú na vedecké experimenty.

Typ senzoruGalvanický článok
(lead-oxygen with weak acid electrolyte)
Vstupný rozsah0 až 100% kyslíku
Presnosť+/- 3% (Nekalibrovaný)
+/- 1% (Kalibrovaný na stálej teplote / tlak)

Príslušenstvo

21 Ďalších produktov v rovnakej kategórii

Porovnať 0