Skúšačky a vadasky

Vadaska sa nazýva dvojpólová (dvoj-vývodová) skúšačka prítomnosti elektrického napätia. Anglicky býva označovaná ako "Two pole voltage tester". Slúži ako pohotový merací prístroj pre elektrikára. Základné modely signalizujú prítomnosť napätia po pripojení oboch vývodov na obvod. V minulosti bola táto indikácia realizovaná selenoidom alebo tlejivkami, dnes sa jedná hlavne o niekoľko LED zoradených do stĺpca. Lepšie vybavené vadasky zobrazujú napätie na displeji a ponúkajú aj ďalšie užitočné funkcie ako: skúška prepojenia (kontinuity), meranie odporu, akustickú signalizáciu, funkcia fázovačky (indikácia živého vodiča) alebo test prúdového chrániča či funkciu svietidla. Podmienky ktoré musí vadaska spĺňať upravujú medzinárodné normy, napríklad: IEC/EN/STN 61243-3:2010 a EN 61010-1.

Zobrazuje sa 1-18 z 49 položiek
Sme tu pre Vás

Potrebujete pomôcť s výberom? Sme tu pre Vás každý pracovný deň od 8:00 do 16:00 na telefónnom čísle +421 32 658 2410 alebo emailovej adrese elso@elso.sk.

Tento produkt bol pridaný do porovnávacej tabuľky.

Webové stránky spoločnosti Elso Philips Service používajú súbory cookies na svoju správnu funkciu a pre zabezpečenie lepších služieb pre Vás.