Fluke 199B/S ScopeMeter® s rozšírenou sadou

Značka: Fluke

Prístroj už nieje v ponuke, prejdite na aktuálne modely Fluke Scopemeter.

 

 

Čierno-biele verzie sa už nedodávajú, plne ich nahradili farebné verzie

Pre aplikácie s vyššími požiadavkymi ponúka ScopeMeter 190 série špecifikácie obvykle bežné len pri stolných osciloskopoch. So šírkou pásma až do 200MHz, 2.5G sampling (vzorkovanie) za sekundu a s hĺbkou pameťe 27 000 bodov pre jeden vstup sú vhodné pre technikov, ktorí potrebujú schopný a vysoko výkonný osciloskop v príručnom batériovom prevedení.

 

Dostupnosť Opýtajte sa
Možnosti doručenia
Kód: 249
€1 €0,83 bez DPH
Fluke 199B/S ScopeMeter® s rozšírenou sadou
Značka: Fluke
Fluke 199B/S ScopeMeter® s rozšírenou sadou
Ukončená výroba
Doprava zadarmo pre každý nákup nad 80€ s DPH vytvorený cez náš eshop s doručením na Slovensko.
Doprava zadarmo
pre každý nákup nad 80€ s DPH vytvorený cez náš eshop s doručením na Slovensko.
Široké možnosti platby na dobierku, kartou online alebo bankovým prevodom.
Široké možnosti
platby a doručenia pre vaše pohodlie. Prijímame platobné karty, Google Pay alebo Apple Pay.
Tovar skladom odosielame v deň objednávky (do 13:00)
Tovar skladom
odosielame v deň objednávky kuriérom SPS alebo službou Packeta (objednávky do 13:00).
Záručný, pozáručný servis teplomerov, multimetrov a iného metrologického vybavenia.
Servis a kalibrácia
teplomerov, multimetrov a iného metrologického vybavenia vrátane záručného a pozáručného servisu.

ScopeMeter® 190 série : Všetok výkon vo vašej ruke!
ScopeMeter 190C a 190B série má špecifikácie obvykle bežných len pri stolných osciloskopoch. So šírkou pásma až do 200MHz, 2.5G sampling za sekundu, pokročilou pameťou a spúšťacou funciou. Sú robustné a batériovo napájané. 

 • Dvojité vstupy - 200, 100 alebo 60 MHz šírka pásma
 • Až 2.5 GS/s sampling v reálnom čase na vstup
 • Voľba mezi farebným displejom s vysokým rozlíšením (190C), alebo čiernobielym (190B)
 • Vysoké rozlíšenie priebehov až 3000 dátových bodov na kanál (nové)
 • Connect-and-View™ automatické synchronizovanie a celá škála pre manuálne nastavenie
 • FFT analýza spektra (190) (nové)
 • Digitálne "uchovanie" pre analýzu priebehov ako na analógovom osciloskope
 • Rýchle obnovovanie displeja, aby bolo okamžitě vidieť dynamické chovanie
 • Automatické zachytenie a znovuzobrazenie 100 obrazoviek
 • 27500 bodov záznamovej dĺžky na jeden vstup s použitím ScopeRecord™ režimu
 • TrendPlot™ je bezpapierový zapisovač pre analýzu trendu až na 22 dní
 • Plávajúca izolačná pevnosť až do 1000V
 • Referencie priebehov pre vizuálne porovnanie a automatické prešlé/chybné testovanie kriviek
 • VpWm funkcie aplikovateľné pre motorové pohony a meniče
 • 1000 V CAT II a 600 V CAT III certifikované
 • Akumulátor na 4 hodiny choduPozrite sa čo sa skutočne deje
S maximálnym vzorkovaním v reálnom čase 2.5G/s sampling na jeden vstup je možné vidieť čo sa skutočne deje so 400 ps rozlíšením. Obidva vstupy majú vlastný "vzorkovač", takže môžete získať súčastne dve krivky a tie analyzovať podrobne. Ak sa objaví nejaká anomália, tak stačí stlačiť "Replay" talčítko a uvidíte to znova. Vďaka veľkému displeju vždy uvidíte dvanásť časových okienok, ktoré poskytujú oveľa lepší prehľad o tom čo sa dialo pred a po spustení (tiggger) udalosti.

Hlbšia pameť pre dáta priebehov (nové)
Pameť priebehov všetkých osciloskopov u oboch rád 190B a 190C bola rozšírená aby umožnila až 3000 sampling na kanál. To znamená o 1800 viac než predtým, čím dáva oveľa väčšie rozlíšenie. ZOOM funkciu možete použiť na nájdenie "jemných" detailov na dlhom priebehu, čo môže byť napríklad časť video signálu, alebo jeden impulz v dátovom prúde. Všetky modely umožňujú prenesenie týchto priebehov do PC pre neskoršiu analýzu pomocou FlukeView ScopeMeter software.

Jednoduchšia identifikácia stôp kdekoľvek
Farebný displej umožňuje ľahšiu identifikáciu jednotlivých priebehov, hlavne keď sa zobrazuje veľká amplitúda, alebo prekrývajúce sa krivky na displeji. Farebné popisky ku krivkám sú jasne smerované ku krivkám. Jasný a kontrastný displej je vynikajúci v rôznych svetelných podnienkach. Sú zaručené 4 hodiny chodu z akumulátora.

Pozorujte okamžité chovanie dynamického signálu
Digitálne persistencie (dohasínanie) používa mnohé úrovne intenzít a užívateľom ovládaný čas "zhasnutí", takže to vyzerá ako pri analógovom osciloskope. Rýchla obnovovacia frekvencia, ktorá je štandardom všetkých modelov odhalí zmeny signálov okamžite, čo je užitočné napr. pri nastavovaní systému behom testu.


Pokročilé režimy synchronizovania (trigger)
Široká škála automatických a manuálnych režimov synchronizácie (tigger) umožňuje zachytiť skoro akýkoľvek signál.
Connect-and-View™ triggering (synchronizácia) je ideálna pre jednoduché a prehľadné skúmanie mnohých testovaných okamihov. Manuálny režim zahŕňa časové oneskorenie, video a synchronizáciu šírkou pulzu. Plne izolovaný externý "tigger" vstup je pre sledovanie časových vzájomností medzi dvoma signálmi, ktoré sú synchronizované tretím  signálom.

(nové)
Dva nové režimy - ‘n-cycle triggering’ a ‘dual-slope triggering’ boli implementované do série Fluke 190C aby sa lepšie "izolovalo" miesto vašeho zájmu. N-cycle synchronizácia vám zaistí stabilitu "živého" signálu napr. vo frekvenčných deličkách a kľúčovaných digitálnych systémoch alebo sa môžete zasynchronizovať na sled impulzov. Dvojitá synchronizácia nábežnou hranou umožňuje synchronizovať vzostupnou a zostupnou hranou.
To znamená, že každá hrana signálu bude použiteľná pre synchronizáciu . Je to velmi užitočná schopnosť pri hľadaní vzorkov na dátových prúdoch alebo v spojení s jednorázovou synchronizácou.

Automatické zachytenie a znovuzobrazenie 100 obrazoviek
Užívatelia osciloskopov vedia ako frustrujúce je vidieť náhodný priebeh, ktorý sa už neobjaví. Ale nie so ScopeMeter 190 sériou! Teraz sa môžete pozrieť speť stlačením tlačítka Replay. V normálnom používání prístroj ukladá posledných 100 obrazoviek. Keď sa objaví nová, tá najstaršia sa vymaže. V každom okamihu môžete "zmraziť" posledních 100 obrazoviek a prechádzať sa nimi speť v čase. Kurzory môžete použiť pre analýzu.Taktiež môžete použiťt synchronizáciu pre zachytenie 100 špecifických udalostí. Dve sady 100 zachytených obrazoviek s časovými údaji môžete prekopírovať do PC na spracovanie.

ScopeRecord™ je hlboká pameť pre vysoké rozlíšenie
ScopeRecord™ pameť ukladá 27500 bodov na jeden vstup pre dosiahnutie vysokého rozlíšenia udalostí až do 48 hodín. Zachytí náhodné rýchle špičky až do 50ns. Tento "valiaci" sa režim uloží napr. udalosti pohybu, UPS-, napájací- a motorové nárazové prechody. Všetky modely majú ‘Stop-on-Trigger’ v ScopeRecord režime. To umožňuje ScopeMetru ukladať dáta kriviek pokiaľ je prístroj synchronizovaný alebo pokiaľ nieje prerušený synchronizovaný signál. Týmto spôsobom prístroj automaticky rozpozná výpadok siete a uloží predchádzajúce dáta. So 100x zoomom sa potom môžete pozrieť na tie najjemnejšie detaily ako jednotlivé el. cykly. Dva z týchto 27500 bodových záznamov môžu byť uložené pre neskoršiu analýzu.

Meria od mV do kV - plne izolovaný a bezpečný
Séria ScopeMeter 190 má vstavané tri nezávislé izolované vstupy. Zatiaľ čo klasický osciloskop môže merať napätie len vzhľadom k zemi, meranie každým vstupom ScopeMetru 190 môže byť vztiahnuté k rozdielnym "nízkym" úrovniam. To umožňuje meranie v rôznych obvodoch a taktiež eliminovať náhodný skrat. Všetky vstupy sú certifikované podľa 1000 V CAT II a 600 V CAT III. Štandardná ochrana sond obsiahne použitie od mV do kV. Tým sa ScopeMeter 190 stáva ideálnym pre mikro-elektroniku a energetiku.

Schopnosť analyzovať
Pre analýzu priebehov ScopeRecord a TrendPlot záznamy, ScopeMeter 190 umožňuje 30 automatických meraní, kurzory, zoom a reálné časovanie. Analýza môže byť realizovaná hneď alebo neskôr v kancelárii. Až dva záznamy a 10 obrazoviek môže byť uložených pre analýzu, tlač, alebo presunuté do PC.

FFT analýza spektra (nové)
Všetky 190C farebné ScopeMetre obsahujú štandardne tiež analýzu frekvenčného spektra podľa rýchlej Fouriery transformácie (FFT). To umožňuje identifikovať jednotlivé frekvenčné zložky signálu obsiahnuté v signále. Spektrum je taktiež vhodné pre odhalovanie vibrácií, interferencií. Funkcia automatického okienka zaisťuje optimálnu veľkosť okna. Je možné to urobiť aj manuálne.

Testovanie prešlej alebo chybnej krivky
"Krivková referencia" umožní získanú stopu uložit ako "referenčnú" pre vizuálne porovnanie, alebo môže byť použitá ako referencia pre " prešlé alebo chybné" testovanie (190C). Až 100 jednotlivých súhlasných alebo nesúhlasných kriviek môže byť uložených v pameti, čo vám umožní monitorovať chovanie systému na dlhú dobu bez vašej prítomnosti.

Kurzorom obmedzené automatické meranie (nové)
Automatické merania výkonu a V rms môžete teraz robiť na špecifických, užívateľom určených častiach krivky pomocou kurzoru u Fluke 190C k definovaniu časového okna, ktoré vás zaujíma. V tomto smere môže Color ScopeMetr merať výkon v určitom časovom rozpetí a RMS hodnotu napätia behom určenej periódy času.

.. a je toho ešte viac

 • Premenný zisk kanálu A pomáha porovnávať signály na dvoch vstupoch. Všetky vstupy sú bezpečnostne certifikované pre prostredie 1000 V CAT II a 600 V
 • Vpwm je určené pre meranie efektívneho RMS napätia na riadených motoroch a meničoch 
 • Vysoká citlivosť 2mV na dielik umožňuje merať nízko úrovňové signály, ktoré bežný osciloskop nedokáže.
 • Aplikácia v zdravotníctve: Pre použitie na lekárskych zobrazovacích zariadeniach, video systémoch s vysokým rozlíšením. Séria Fluke 190 používa voliteľnú konfiguráciu.


TrendPlot™ je vhodný pre rýchle zachytenie náhodných javov 
Problematické poruchy sú poruchy, ktoré sa objavia len občas. Môžu byť spôsobené zlým spojením, prachom, špinou koróziou, alebo jednoducho zlomeným drôtom alebo konektorom. Vy to neuvidíte ale Fluke ScopeMeter áno. V tom bezpapierovom režime zápisu môžete vyhodnotiť min. a max. hodnoty a priemery za čas - až 22 dní. Oba vstupy môžu zaznamenať kombinácie napätí, prúdu, teploty, frekvencie a fázy vrátane času a dátana pre uľahčenie odhalenia príčin a závad.

FlukeView® Software na dokumentáciu, archivovanie a analýzu

FlukeView® pro Windows® k získaniu viac informácií zo ScopeMetra pomocou:

 • Dokumentovania - presun priebehov, obrazoviek a meraných dát zo ScopeMetra do PC. Vytlačte alebo importujte dáta do vašej správy
 • Pridajte si text k individuálnym ScopeMeter nastaveniam, ktoré pomáhajú viesť operátora keď vyvolá "set-up".
 • Archivovanie - vytvorte knihovňu kriviek s vašimi poznámkami pre neskoršie porovnanie a referenciu. Uložte si kompletné Replay cykly pre analýzu zmien kriviek. Uložte si kompletný obsah pameti osciloskopu.
 • Porovnávanie priebehov - uložte referenčné krivky do PC alebo ich pošlite speť do ScopeMetru na porovnanie kriviek a "Pass/Fail" (prešlé/chybné) testovanie.
 • Analýza - použite kurzory, analyzujte spektrum, alebo exportujte dáta do iných programov pre analýzu. ScopeMeter nástroje sú s PC prepojené optickým vláknom s RS232 rozhraním.
Špecifikácie
Šírka pásma
Fluke 199B, Fluke 199C
200 MHz
 
Fluke 196B, Fluke 196C
100 MHz
 
Fluke 192B
60 MHz
 
Max. reálna rýchlosť vzorkovania
Fluke 199B, Fluke 199C
2.5 GS/s
 
Fluke 196B, Fluke 196C
1 GS/s
 
Fluke 192B
500 MS/s
 
Vstupy a digitalizátory
  2 plus externé spúšťanie / DMM vstup
Nezávisle plávajúce izolované vstupy
  Do 1000 V medzi vstupmi, referenčne a zemou
Rozsah časovej základne
  5 ns - 2 min/div
  10 ns - 2 min/div (192B)
Citlivosť vstupu
190C Model
2 mV-100 V/div
 
190B Model
5 mV-100 V/div
 
Trigger types
Connect-and-View™, Free Run, Single Shot, Edge, Delay, Video, Selectable pulse width and External
190C Model
Dual slope trigger and Event trigger (n-cycle)
 
Zachytenie rušivých impulzov
  50 ns (5 µs/div - 1 min/div)
Osciloskopické merania
Kurzor:  7  
Automatické:  30  
Max. dĺžka záznamu
ScopeRecord mode
27,500 pts na vstup
 
Scope mode
3,000 pts na vstup
 
Pamäť
Snímky:  10
Nastavenie:  10
Display
190C Model
144 mm farebný LCD s rýchlou aktualizáciou
 
190B Model
144 mm čierno-biely LCD s rýchlou aktualizáciou
 
Dosvit
190C Model
Digitálny
 
190B Model
n/a
 
Porovnávanie kriviek
190C Model
Automatický Pass/Fail test
 
190B Model
Waveform reference
 
Enviromentálne špecifikácie
Pracovná teplota
  0ºC až 50ºC
Skladovacia teplota
  -20°C až +60°C
Nadmorská výška
  3,000 m
Bezpečnostné špecifikácie
Elektrická bezpečnosť
  1,000V CAT II/600V CAT III (EN61010-1)
Mechanické a všeobecné špecifikácie
Rozmery
  256 x 169 x 64 mm
Hmotnosť
  2.0 kg
Záruka
  3 roky na Scopemeter, 1 rok na príslušenstvo
Životnosť batérií
NiMH:  4 hodiny
RS232/USB rozhranie Opticky izolované cez RS-232/USB kábel

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: