PicoScope 3403D MSO 50 MHz

Značka: pico Technology

PC Oscilloscope MSO 4+16 kanálov s FG/AWG, 50 MHz

Dostupnosť Na objednávku
Môžeme doručiť do:
15.8.2024
Možnosti doručenia
Kód: PP957
€1 398 €1 165 bez DPH
PicoScope 3403D MSO 50 MHz
Značka: pico Technology
Doprava zadarmo pre každý nákup nad 80€ s DPH vytvorený cez náš eshop s doručením na Slovensko.
Doprava zadarmo
pre každý nákup nad 80€ s DPH vytvorený cez náš eshop s doručením na Slovensko.
Široké možnosti platby na dobierku, kartou online alebo bankovým prevodom.
Široké možnosti
platby a doručenia pre vaše pohodlie. Prijímame platobné karty, Google Pay alebo Apple Pay.
Tovar skladom odosielame v deň objednávky (do 13:00)
Tovar skladom
odosielame v deň objednávky kuriérom SPS alebo službou Packeta (objednávky do 13:00).
Záručný, pozáručný servis teplomerov, multimetrov a iného metrologického vybavenia.
Servis a kalibrácia
teplomerov, multimetrov a iného metrologického vybavenia vrátane záručného a pozáručného servisu.

Osciloskopy série 3000D ponúkajú 2 alebo 4 analógové kanály a zabudovaný generátor funkcie/arbitrárnych priebehov. MSO modely až 16 digitálnych kanálov.

 • 1 GS/s real-time vzorkovanie
 • 512 MS buffer
 • 100,000 priebehov za sekundu
 • 16 kanálový logický analyzátor (MSO)
 • Arbitrárny generátor priebehov
 • USB 3.0 pripojenie a napájanie
 • Sériové dekódovanie a testovanie (mask) ako štandard
 • Windows, Linux a Mac software
 • Rýchle načítanie priebehov
 • Automatické merania
 • Pokročilé spúštanie
 • Sériové dekódovanie
 • Math kanály

Podporované pokročilým PicoScope 6 softwarom, tieto prístroje ponúkajú ideálny, cenovo efektívny balík určený na mnohé aplikácie vrátane: Navrhovanie systémov, výskum, testovanie, výuka a oprava.

 

Veľký rozsah a vysoká vzorkovacia frekvencia

Aj napriek kompaktnej veľkosti a nízkej cene, nieje tu žiadny kompromis ohľadne výkonu a rozsahu až do 200 MHz. K tomuto rozsahu je priradené vzorkovanie s frekvenciou do 1 GS/s, čo ponúka detailný prehľad vysokých frekvencii. Pre opakujúce sa signály, maximálna efektívna vzorkovacia frekvencia môže byť zvýšená až na 10 GS/s s využitím 'Equivalent Time Sampling' (ETS) režimu.

Ostatné osciloskpy majú vysoké maximálne vzorkovacie frekvencie, ale bez dostatočnej pamäte nedokážu udržať tieto frekvencie po dlhšiu dobu. PicoScope série 3000 ponúka pamäť ktorá je schopná zaznamenať dokopy až 512 millionov vzoriek, čo je viac ako ktorýkoľvek iný osciloskop tejto cenovej kategórie a ktorý umožnuje PicoScope 3406 a 3206 vzorkovať na frekvencii 1 GS/s až 50 ms/ div (500 ms).

Správa týchto dát si ale vyžaduje silné nástroje. Prístroj má mnohé približovacie tlačidlá, plus okno s prehľadom ktoré vám umožnuje priblížiť a zmeniť pozíciu displeja myšou alebo za pomoci dotykového displeja. Faktor priblíženia niekoľkých miliónov je možný. Iné nástroje ako vyrovnávacia pamäť (buffer) priebehov, mask limit test, sériové dekódovanie a zrýchlenie hardweru pracujú spolu s pamäťou čo robí PicoScope série 3000 jeden s najsilnejších osciloskopov na trhu.

 

Zmiešaný signál/logický analyzátor

PicoScope série 3000D, Osciloskopy zmiešaného signálu (MSO) majú 16 digitálnych vstupov, určených na to aby ste si mohli naraz prezerať aj digitálne aj analógové signály.

Digitálne vstupy môžu byť zobrazené individuálne alebo v menovaných skupinách s binárnymi, decimálnymi alebo hexadecimálnymi hodnotami zobrazených na veľkom displeji. Oddelená logická práhová hodnota –5 V až +5 V môže byť definovaná pre každý 8-bitový vstup (port). Digitálny trigger môže byť aktivovaný akýmkoľvek Botovým vzorcom skombinovaným s volitelným prechodom na akýkoľvek vstup. Pokročilé logické triggery môžubyť nastavené buď na analógovom alebo digitálnom vstupe, alebo na oboch pre umožnenie komplexného spustenia zmiešaných signálov.

Digitálne vstupy prinášaju extra energiu do sériových dekódovacích možností. Môžete dekódovať sériové dáta na všetkých analógových a digitálnych kanáloch naraz, čo vám dáva až 20 kanálov dát. Napríklad môžete dekódovať viacero SPI, I²C, CAN bus, LIN bus a FlexRay signálov v rovnakom čase!

 

Sériové dekódovanie a analýza protokolov

PicoScope môže štandardne dekódovať UART/RS-232, CAN, LIN, FlexRay, I²C, I²S, RS-232/UART, SPI, a USB protokolované dáta s mnohými protokolmi ktoré sú stále dnes predstavované (dostupné vylepšenia sofrwaru v budúcnosti zdarma).

V grafe formát zobrazuje dekódované dáta (hex, binary, decimal alebo ASCII) v dátovom bus časovaciom formáte, pod priebehom na bežnej časovej krivke, a chybami označenými červenou farbou. Tieto snímky môžete priblížiť aby ste preskúmali problémy s integritou signálu (SI).

V tabuľke formát zobrazuje zoznam dekódovaných snímok, vrátane dát a všetkých upozornení a identifikátorov. Filtrovanie može byť nastavené tak aby sa zobrazovali iba snímky o ktoré máte záujem, hľadať snímky so špecifickými vlastnosťami. Možnosť štatistiky ponúka viac detailov o fyzickej vrstve ako napríklad časy snímok a úrovne napätia. PicoScope môže taktiež importovať spreadsheet do dekódovaných dát vo vami definovanom textovom retazci.

 

Arbitrárny priebeh a generátor funkcie

Všetky PicoScope 3000D jednotky majú vbudovaný generátor funkcie (sínusoida, štvorec, trojuholník, úroveň jednosmerného prúdu, biely šum, PRBS a iné) na prednom paneli. PicoScope 3000D MSO modely majú konektor na vedľajšom paneli.

Taktiež aj základné ovládanie pre nastavenie úrovne, offset a frekvenciu, pokročilé ovládanie vám umožňuje rýchle zhliadnutie veľkého množstva frekvencii. Skombinované s možnosťou udržania maxima spektra, toto robí prístroj výkonným nástrojom na testovanie amplifikačných a filtračných odoziev.

Nástroje spúštača umožňujú jednému alebo viac cyklom priebehu byť na výstupe pri splnení viacerých podmienok.

14 bitový 80 MS/s generátor arbitrárnych priebehov (AWG) je tiež zahrnutý. AWG priebehy možu byť vytvorené alebo upravené s využitím AWG editora, importovania zo záznamu, alebo načítaním zo spreadsheet-u.

 

FFT analyzér spektra

Spektrálna amplitúda na prezeranie vs frekvencia a prístroj je ideálny na hľadanie šumu, crosstalk alebo rušenie signálov. Spektrálny analyzér v PicoScope je typu Fast Fourier Transform čo, nie ako pri tradičných analyzátoroch spektier, može zobraziť spektrum jediného neopakujúceho sa priebehu.

Celý rozsah nastavení vám dáva kontrolu nad viacerými pásmami spektra (FFT bins), typmi okien, úprava mierky (vrátane log/log) a režimy zobrazenia (okamžité, priemerné, alebo peak-hold).

Môžete zobraziť viacero nadhľadov spektier spolu s nadhľadom osciloskopu. Obsiahly súbor automatických frekvenčných meraní môže byť pridaný na displej, vrátane THD, THD+N, SNR, SINAD a IMD. Mask limit test môže byť použitý na spektrum a môžete dokonca použiť aj AWG a režim spektra spolu aby ste vykonali analýzu skalárnej siete.

 

Integrita signálu

Väčšina osciliskopov sú stavané okolo ceny. PicoScope je stavaný na špecifikáciu.

Starostlivý dizajn prednej strany, tieňovanie, crosstalk a harmonické rušenie. Roky skúseností navrhovania osciloskopov môžu byť videné aj vo vylepšenej šírke pásma a malom rušení.

 

USB pripojenie

USB pripojenie vám nielenže umožňuje rýchle získavanie dát ale aj dáta rýchlo a ľahko presúvať, ich tlačiť, kopírovať, ukladať a posielať. Napájanie cez USB odstraňuje potrebu nosenia veľkého a ťažkého zdroja energie, robiac súpravu ešte viac prenášateľnou pre technikov.

PicoScope série 3000 osciloskopy zahŕňajú SuperSpeed pripojenie USB 3.0, robiac už optimalizovaný proces prenosu dát ešte ľahším. Ďaľšie výhody USB 3.0 pripojenia zahŕňajú rýchlejšie ukladanie priebehov, rýchlejšie stály prenos dát bez prerušenia až do 125 MS/s pri používaní SDK, zatiaľ čo scope je stále nekompatibilný so staršími systémami USB.

 

PicoScope 6 software

Flexibilita PicoScope 6 software umožňuje vysoké rozlíšenie pri prezeraní všetkých kanálov. Na prezeranie môžete využiť celý displej PC, takže už vám neunikne žiadny detail!

 

 

 3203D a
3203D MSO 3403D a
3403D MSO 3204D a
3204D MSO 3404D a
3404D MSO 3205D a
3205D MSO 3405D a
3405D MSO 3206D a
3206D MSO 3406D a
3406D MSO Vertikálne (analógové) Analógové vstupné kanály 2 4 2 4 2 4 2 4 Typ vstupu Jednoduchý, BNC konektor Šírka (–3 dB) 50 MHz 70 MHz 100 MHz 200 MHz Rise time (kalkulovaný) 7.0 ns 5.0 ns 3.5 ns 1.75 ns Limit šírky 20 MHz, nastaviteľný Vertikálne rozlíšenie 8 bitov Vylepšené vertikálne rozlíšenie 12 bitov, PicoScope software Rozsahy vstupu ±20 mV až ±20 V celej veľkosti 10 rozsahoch Citlivosť vstupu 4 mV/div až 4 V/div (10 vertical divisions) Input coupling AC / DC Vlastnosti vstupu 1 MΩ ∥ 14 pF DC presnosť ±3 % celého rozsahu ±200 μV Analog offset
(nastavenie vertikálneho umiestnenia) ±250 mV (20 mV, 50 mV, 100 mV, 200 mV rozsahy)
±2.5 V (500 mV, 1 V, 2 V rozsahy)
±20 V (5 V, 10 V, 20 V rozsahy) Offset nastavenie presnosti ±1% nastavenia offsetu, DC presnosť Ochrana proti preťaženiu ±100 V (DC + AC vrch) Vertical (digital) - D iba MSO Vstupné kanály 16 kanálov (2 ports of 8 channels each) Konektory vstupu 2.54 mm pitch, 10 x 2 way connector Max frekvencia vstupu 100 MHz (200 Mb/s) Minimálna detekovateľná šírka pulsu 5 ns Impedancia vstupu 200 kΩ ±2% ∥ 8 pF ±2 pF Dynamický rozsah vstupu ±20 V Threshold (rozsah) ±5 V Threshold (grouping) 2 nezávislé ovládania thresholdu. Port 0: D0 až D7, Port 1: D8 až D15 Threshold (výber) TTL, CMOS, ECL, PECL, nastaviteľné užívateľom Threshold (presnosť) ±100 mV Min kolísanie napätia vstupu 500 mV pk-pk Channel-to-channel skew 2 ns, typicky Minimum input slew rate 10 V/μs Ochrana proti preťaženiu ±50 V Horizontal Maximálna vzorkovacia frekvencia
(real-time) 1 GS/s: 1 užívaný analógový kanál
500 MS/s: do 2 analógových kanálov alebo digitálnych portov
250 MS/s: do 4 analógových kanálov alebo digitálnych portov
125 MS/s: viac ako 4 analógové kanály alebo digitálne porty
*A digitálny port obsahuje 8 digitálnych kanálov Maximálna ETS frekvencia
(opakujúce sa signály) 2.5 GS/s 2.5 GS/s 5 GS/s 10 GS/s Maximálna vzorkovacia frekvencia
(continuous streaming) 10 MS/s v PicoScope software, rozdelený medzi aktívne kanály (závislý na PC)
125 MS/s s využitím dodaného SDK, rozdelený medzi aktívne kanály (závislý na PC) Maximálna frekvencia záchytu 100 000 priebehov za sekundu (závislý na PC) Buffer 64 MS 128 MS 256 MS 512 MS Buffer (streaming) 100 MS v PicoScope software. Do dostupnej PC pamäte s využitím dodaného SDK. Maximum waveform
buffer segments 10 000 v PicoScope software 130 000 s využitím dodaného SDK 250 000 s využitím dodaného SDK 500 000 s využitím dodaného SDK 1 000 000 s využitím dodaného SDK Timebase rozsahy 1 ns/div do 5000 s/div 1 ns/div do 5000 s/div 1 ns/div do 5000 s/div 500 ps/div do 5000 s/div Timebase presnosť ±50 ppm ±50 ppm ±2 ppm ±2 ppm Timebase odchyľka za rok ±5 ppm ±5 ppm ±1 ppm ±1 ppm Sample jitter 3 ps RMS typicky ADC vzorkovanie Súčasne sníma na všetkých povolených kanáloch Dynamický výkon Crosstalk Lepšie ako 400:1 celej šírky pásma (rovnaké rozsahy napätia), typický Harmonické rušenie –50 dB na 100 kHz celého rozsahu vstupu, typicky SFDR 52 dB na 100 kHz celého rozsahu vstupu, typicky Šum 110 μV RMS v 20 mV rozsahu, typicky 110 μV RMS v 20 mV rozsahu, typicky 160 μV RMS v 20 mV rozsahu, typicky 160 μV RMS v 20 mV rozsahu, typicky Bandwidth flatness (+0.3 dB, –3 dB) z DC do celej šírky pásma, typicky Spúštanie Zdroj Analógové kanály
EXT trigger
Digitálne kanály (iba MSO modely) Režimy spúštania Žiadny, auto, opakovanie, single, rapid (segmentovaná pamäť) Max pre-trigger capture Až 100% veľkosti Max post-trigger oneskorenie Až 4 bilióny vzoriek, vybrateľné v 1 kroku vzorky Trigger rearm time < 0.7 μs na 1 GS/s vzorkovacej frekvencie Maximálna frekvencia spúštania Až 10 000 priebehov v 6 ms burst na 1 GS/s vzorkovacej frekvencie, typicky Spúštanie pre analógové kanály Pokročilé typy triggerov Edge, window, pulse width, window pulse width, dropout, window dropout, interval, logic, runt pulse Typy triggerov (ETS) Rising edge, falling edge (iba na kanále A) Citlivosť triggeru Digitálne spúšťanie poskytuje 1 LSB presnosť celej šírky pásma osciloskopu Citlivosť triggeru
(ETS) 10 mV p-p elej šírky pásma, typicky External trigger input - iba D modely Ext trigger typ konektoru Predný panel BNC Typy triggerov Edge, pulse width, dropout, interval, logic Vlastnosti vstupu 1 MΩ ∥ 14 pF Šírka pásma 50 MHz 70 MHz 100 MHz 200 MHz Threshold (rozsah) ±5 V Coupling DC Ochrana proti preťaženiu ±100 V (DC + AC vrch) Spúštanie pre digitálne kanály- D iba MSO modely Typy triggerov Pattern, edge, combined pattern and edge, pulse width, dropout, interval, logic Generátor funkcie štandardné výstupy signálu Sine, square, triangle, DC voltage, ramp up, ramp down, sinc, Gaussian, half-sine. Pseudonáhodné výstupné signály Biely šum, nastaviteľná amplitúda a offset v rozsahu výstupu.
Pseudonáhodná binárna sekvencia (PRBS), vybrateľné vysoké a nízke úrovne v rozsahu výstupu napätia, nastaviteľná frekvencia bitov až do 1 Mb/s Štandardná frekvencia signálu DC do 1 MHz Sweep režimy Hore, dole, dual s vybrateľnýmy štart/stop frekvenciami a vzrast Spúštanie Free-run, alebo z 1 do 1 billiónu zrátaných cyklov priebehov alebo frequency sweeps. Spustene s pomocou scope trigger alebo manuálne. Presnosť frekvencie výstupu Ako v osciloskope Rozlíšenie frekvencie výstupu < 0.01 Hz Rozsah napätia výstupu ±2 V Nastavenie napätia vo výstupe Amplitúda signálu a nastaviteľný offset v približne 1 mV krokoch v celkovom ±2 V rozsahu Plochosť amplitudy < 0.5 dB do 1 MHz, typicky DC presnosť ±1% celého rozsahu SFDR > 60 dB, 10 kHz celého rozsahu sínusoidy, typicky Odpor výstupu 600 Ω Typ konektoru Predný panel BNC
Bočný panel BNC (MSO modely) Ochrana proti preťaženiu ±20 V Generátor arbitrárnych priebehov Rýchlosť načítania 20 MHz Veľkosť bufferu 32 kS Rozlíšenie 12 bitov (output step size approximately 1 mV) Šírka pásma > 1 MHz Rise time (10% až 90%) < 120 ns Ďaľšie AWG špecifikácie, vrátane sweep režimov, spúštanie, presnosť frekcencie, rozlíšenie frekvencie, rozsah napätia, DC presnosť, a iné charakteristiky výstupu, sú ako generátor funkcie. Probe compensation pin Impedancia výstupu 600 Ω Frekvencia výstupu 1 kHz Úroveň výstupu 2 V p-p, typicky Analyzér spektier Rozsah frekvencie DC do maximálnej šírky meracieho pásma meracieho prístroja
Zobrazte režimy Režimy displeja Magnitúda, priemer, peak hold Y os Logaritmická (dbV, dBu, dBm, arbitrary dB) alebo lineárna (volty) X os Lineárna alebo logaritmická Funkcie v okienku Rectangular, Gaussian, triangular, Blackman, Blackman-Harris, Hamming, Hann, flat-top Počet FFT bodov Možno vybrať s 128 do 1 milióna v 2 Matematické kanály Funkcie −x, x+y, x−y, x*y, x/y, x^y, sqrt, exp, ln, log, abs, norm, sign, sin, cos, tan, arcsin,
arccos, arctan, sinh, cosh, tanh, freq, derivative, integral, min, max, average, peak, delay, highpass, lowpass, bandpass, bandstop Operandy Všetky analógové a digitálne vstupné kanály, referenčné priebehy, čas, konštanty, π Automatické merania (iba analógové kanály) Oscilloscope mode AC RMS, true RMS, čas cyklu, DC priemer, duty cycle, falling rate, fall time, frequency, high pulse width,
low pulse width, max, min, peak to peak, rise time, rising rate. Režim spektra Frequency at peak, amplitude at peak, average amplitude at peak, total power, THD %, THD dB, THD+N, SFDR, SINAD, SNR, IMD Štatistiky Min, max, priemer, štandardná odchylka Sériové dekódovanie Protokoly CAN, FlexRay, I²C, I²S, LIN, SPI, UART/RS-232, USB Mask limit testovanie Štatistiky Pass/fail, počet zlyhaní, celkový počet Displej Interpolácia Lineárna alebo sínusoida(x)/x Dlhodobejšie režimy Digital color, analog intensity, fast, advanced Všeobecné PC pripojenie USB 3.0 SuperSpeed (USB 2.0 kompatibilný) PC typ konektoru USB 3.0 typ B Energetické požiadavky Napájaný z jediného USB 3.0 portu alebo 2 USB 2.0 portov (duálny kábel dodaný).
4-kanálové modely: AC adaptér zahrnutý pre použitie s USB portami ktoré podporujú menej ako 1200 mA Rozmery 190 mm x 170 mm x 40 mm vrátanie konektorov Hmotnosť < 0.5 kg Pracovná teplota Pracovná: 0 °C do 40 °C (15 °C do 30 °C pre štandardnú presnosť).
Skladovacia: –20 °C do 60 °C Pracovná vlhkosť Pracovná: 5% RH to 80% RH nekondenzujúca
Skladovacia: 5% RH to 95% RH nekondenzujúca Pracovná nadmorská výška Do 2000 m Stupeň znečistenia 2 Bezpečnosť EN 61010-1:2010

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: